Pomoc zatopené obci Troubky

SDH Habrovany Pomoc zatopené obci Troubky 2010

 

Jak je všem známo, rok 2010 přinesl obci Troubky na Přerovsku obrovskou pohromu v podobě velké vody. Celá obec i její přilehlé části byly zatopené povodňovou vlnou. SDH Habrovany zorganizovalo sbírku na pomoc vodou postiženým lidem. Částka, která se pro tyto účely vybrala, měla hodnotu

20 400,– Kč.

Tato suma měla sloužit pro zapůjčení vysoušečů zdiva. Situace byla však taková, že díky vojenské pomoci bylo těchto vysoušečů na skladě dost. Proto se SDH Habrovany rozhodlo tyto peníze věnovat ve formě věcného daru lidem, kteří tuto pomoc nejvíce potřebují.

1) obdarovaný – pan Oldřich Pavlík

Žije v rodinném domě se svou ženou několik desítek let a již podruhé během povodní přišli o vše. Voda zde dosahovala do výšky 1,5m. Pan Pavlík dostal věcný dar – el. sporák.

2) obdarovaný – paní Zdenka Formanová

Žije v jednopodlažním domku a stará se o svou sestru (dvojče), která prodělala mozkovou mrtvici. Voda v jejím pokoji, který byl loni nově vybaven, dosahovala do výšky 1,60 m. Paní Formanové jsme věnovali pružinovou válendu a dva polštáře.

3) obdarovaný – paní Nezvalová

Žije v rodinném domku se svým manželem a dcerou. Voda zde dosahovala výšky asi 1,40 m. Jako dar jim posloužila chladnička.

4) obdarovaný – paní Jana Švábeníková

Žije ve dvoupodlažním domku se svým synem, snachou a třemi vnoučaty (chlapci). V přízemí, kde rodina žije, bylo 1,20 m vody. Zůstala jim pouze vrchní část kuchyňské linky a obě její vnoučata se od povodní bojí vody.  Klukům jsme věnovali 2 pružinové válendy s povlečením a polštáři.

VŠICHNI OBDAROVANÍ VELICE DĚKUJÍ NAŠÍ OBCI, ČLENŮM SDH A VŠEM, CO SE ROZHODLI JE PODPOŘIT JAKOUKOLIV FINANČNÍ ČÁSTKOU.